Bellamor Ne İçerir ?

Kolajen, Cilt güzelliği için muhakkak uygulamaya alınması gereken bir unsurdur. Kolajen Peptit uygulama noktasına ve amaca uygun hale getirilmiş kolajen yapısı anlamına gelmektedir. Bu aslında cilt yapınıza uygun küçük parçalar halinde oluşturulmuş kolajen demektir. Bu tip bir kolajenin cilde faydası tamamen hedef noktaya ulaşmasını saplamaktır. Oral olarak alınan kolajen diğer uygulamalardan farklı olarak direk deri altına ilerleyip orada yapı oluşturabilmektedir. Oral yol ile alınan toz kolajenler sadece orada bulunan kolajen yapısını yenilemek ile kalmayarak aynı zamanda cildin kolajen metebolizmasını da harekete geçirerek kolajen üretimini desteklemektedir. Bu nedenle 30 yaşından önce alınmaya başlanan oral kolajenler kolajen üretiminin daha geç durmasını sağlayabilecektir.

Toz kolajenleri düzenli tüketen kişilerde özellikle 1 ay içerisinde gözle görülür şekilde daha sıkı ve pürüzsüz bir ciltte sahip oldukları gözlemlenmiştir.

Bellamor Optimize Bioaktif  kolajen peptid içerir. Almanya menşeli Verisol marka kolajen peptit içermektedir.

Bioaktif Kolajen Petid olması nedeni ilek 20 dakikada cilde ulaştığı gözlemlenen kolajenin düzenli kullanılması önemlidir.

Kolajen ile ilgili olarak yapılmış çalışmalar 3 ay düzenli kullanım ile %65 lik kolajen miktarında artış,%32 kırışıklıklarda düzelme ve %18 kolajen yapısını bir arada tutan elastinde artış gözlemlenmiştir.

Bellamor Neden 2500 mg kolajen içerir ?

Kolajen kullanıcıları üzerinde yapılan klinik testler en doğru veriyi vermektedir.
Ne kullandığını bilmeyen ve rastgele seçilmiş 180 den fazla sarı ırklı kadın üzerinde yapılan çalışmalar bulunmaktadır. 50 yaş üzerinde ve normal düzeyde bir cilt yapısına sahip olan bu kadınlarda yapılan tetler 8 hafta sürmüşütür.2500 mg yeterli doz ile yapılan çalışmalar kırışıklıklarda ve esneklikte 4 hafta sonunda düzelmenin başladığını bize   göstermiştir. 2500 mg kolajen kullanan denekler ve 5000 mg kolajen kullanan denekler arasında anlamlı fark olmadığı gözlemlendiği için yeterli ve etkin doz olarak 2500 mg yani 2,5 gr yereti doz olarak belirlenmiştir.

Bu noktada aldığınız kolajenin miktarın daha önemli bir faktör olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu da işleniş şeklinden dolayı cilt dokusuna ulaşıp orada bulunan kolajen yapısında istenilen değişimi yaratabilen bilen kolajen olması daha önemli olduğudur.

0 Yorum

Henüz yorum yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir