Categories:

Saç için Kolajen Kullanımı

Saç Dökülmesi ve Kuruluğu için Kolajen Kullanımı

Saç için Kolajen Kullanımı
Saç için Kolajen Kullanımı

Saç hücreleri vücudumuzun en hızlı güç kaybeden ve vitamin minerale ekstra destek duyan parçasıdır. Vücut girdi olarak gelen vitamin ve mineralleri hayati organlara dağıtmakta ve saçı hayati organ olarak görmemektedir. Bu nedenle saç için bazı dönemlerde ekstra girdilere vitamin ve minerallere ihtiyaç duymaktadır. Günde 50 – 100 telden fazla oluşan saç dökülmesi yaşıyorsanız artık sizin için bir problem olmaya başlamış demektir. Bunun çözümü kolajen ve vitamin mineral içeren ürünler kullanmaktan geçmektedir.

Saç dökülmesi genetik faktörlere bağlı olduğu kadar vücut yapısında ki azalan kolajen yapısı da neden olmaktadır. Saçlar üzerinde ki kolajenin etkisi aynı zamanda saç derisi için de geçerlidir. Saç derisinin daha sağlam olması ve nemli kalmasını sağlayan kolajen yapısı saç dökülmesinde önemli rol almaktadır. Kolajen kullanımı şaç için gerekli olan nemin tekrar kazanılmasını sağlamaktadır. Kolajen ile birlikte 1000 mg C vitamini alınması önemli rol oynamaktadır. Kolajenin sentezlenmesi C vitamini ile birlikte gerçekleşmektedir.

Nem kaybına uğramış saç zaman içerisinde kırılır ve kopmalar yaşar. Saç yapısında bu bozulmaları yaşamamak için nem oranını arttırıcı ürünler kullanmak gerekir. A vitamini, Biotin B5 Pantoten ,  çinko ve selenyum gibi vitamin minerallerde saç yapısında ki kırılmaları azaltır. Saç yapısında ki nem oranını arttırıp parlaklık kazanmasına kolajen yardımcı olmaktadır. Kolajen ile birlikte alınan toz formunda ki c vitamini kolajenin sentezlenmesini sağlamaktadır. B 12 vitamini saç dökülmesinde önemli rol oynamaktadır.

Biotin saç yapısını güçlendiren bir vitamindir. Çünkü biotin kendi başına şaç için gerekli bir vitamin olmasına rağmen  alınan  diğer vitamin ve minerallerinde  vücut tarafından sentezlenmesine yardımcı olmaktadır.

Tüm bunlar düşünüldüğünde saç sağlığı için kolajen ,c vitamini B12 biotin ,çinko ve selenyum içeren ürünleri düzenli olarak tüketmek önem arz etmektedir.