Neden Kolajen Kullanmalıyım?

Neden kolajen kullanmalıyım? Kolajen takviyeleri son zamanlarda en sık kullanılan besin destekleri arasında yer almaktadır. İnsanların kolajenlerin faydalarını keşfetmesi üzerine yoğun ilgi duyulmuştur. Kolajenlerin marifetleri dolayısıyla bu ilgiyi fazlasıyla hak etmektedir. Çünkü cilt bütünlüğünün korunması, saç tırnak bütünlüğünün sağlanması, romatizma, eklem kıkırdaklarının erimesi ile mücadele edilmesi söz konusu olduğunda karşımıza hemen kolajen yapılar çıkmaktadır. Bunlar yetmedi birde kemik erimesi ile mücadelede kolajenler neredeyse başrolü üstlenmektedir.

Kolajenlerin Faydaları

Neden kolajen kullanmalıyım?  Öncelikle şunu bilmemiz gerekir ki kolajen kadınlar da erkeklerde bedeninin çimentosudur. Doğumdan ölüme kadar insan bedeninin %80’e yakını kolajenden oluşmaktadır. Kolajen özellikle vücuttaki bağların birbirine yapışmasını, hücrelerin birbirine tutunmasını ve dokuların bütünlüklerini sağlamaktadır.  Aynı zamanda elastik olması için doku esnekliğinin sağlanabilmesi önemlidir.  Sadece tek bir maddeden oluşmayan kolajenler 20’nin üzerinde çeşidinin olduğu tespit edilmiştir.

Neden kolajen kullanmalıyım?  Tip 1 kolajen, Tip 2 kolajen, Tip 3 kolajen ve tip 4 5 kolajenler toplam bütün kolajen rezervinin %80’lik kısmını oluşturuyor.  Bu kolajenlerin hepsinin ayrı görevleri vardır. Kolajenlerin B tipik ve A tipik olacağından ziyade dokuları kolajeni oluşturur. Buna karşılık Tip 2 kolajen kemik ve kıkırdak Kolajeni olarak ön plana çıkmaktadır.

Neden kolajen kullanmalıyım?  Şunu bilmeliyiz ki Tip 1 kolajen %75 cilde çalışırken %25kemik ve eklemlere çalışmaktadır. Tip 2 kolajenin %75’i eklemlerimizi kıkırdaklarımızı tamir ederken %25 cildimize de fayda sağlamaktadır.  Direkt olarak kemik tozlarıyla vücudun kolajen ihtiyaçlarını gidermek mümkün değildir. Bu nedenle kolajen alımı son derece önemlidir. Yani kolajen desteği alan kişiler kolajenin hangi türü olursa olsun ayırt etmeden kolajen kullanımı yapmalıdır. Vücut sağlığının zindeliği ve kaliteli yaşamın başında kolajen kullanımı gelmektedir. Düzenli ve sürekli kolajen kullanımı kişiye olduğundan daha sağlıklı ve zinde tutacaktır.

Kolajen Kullanmanın Faydaları

Neden kolajen kullanmalıyım? Vücudun zamanla kaybettiği tüm eksiklikleri, pigmentleri, peptitleri, alastinleri ve daha birçok ihtiyaç duyulan öğelerin eksikliklerini yaşamamak için kolajen kullanılması gerekir. Gözle görülür seviye de deride ve vücutta fark edilen olumlu değişimler neden kolajen kullanılmasının şart olduğunun açıkça cevabıdır.

0 Yorum

Henüz yorum yok

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir